Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Powiatowy Urząd Pracy w Policach
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

 

Powiatowy Urząd Pracy w Policach informuje o nowej możliwości dokonywania przez osoby bezrobotne i poszukujące pracy rejestracji przez internet za pośrednictwem strony www.praca.gov.pl. Rejestracji można dokonać w następujący sposób:

 

  • Ten rodzaj rejestracji wymaga osobistej wizyty w urzędzie

Osoba ubiegająca się o zarejestrowanie musi wypełnić wszystkie pola formularza dostępnego na stronie internetowej www.praca.gov.pl. Po jego wypełnieniu należy sprawdzić poprawność danych, w przypadku błędu należy dokonać korekty.

Po przekazaniu wymaganych danych powiatowy urząd pracy wyznacza termin stawiennictwa w urzędzie, w celu dostarczenia wszystkich wymaganych na potrzeby rejestracji dokumentów i dokonania rejestracji.

Datą dokonania rejestracji bezrobotnego lub poszukującego pracy będzie dzień zgłoszenia się do powiatowego urzędu pracy wraz z wymaganym kompletem dokumentów, a nie dzień wypełnienia formularza elektronicznego.

W przypadku niestawienia się w urzędzie na wizytę rejestracyjną w wyznaczonym czasie dane przekazane elektronicznie są usuwane z systemu teleinformatycznego.

Rejestracji osoby ubiegającej się o zarejestrowanie jako bezrobotny albo poszukujący pracy nie dokonuje się w przypadku: nieprzedłożenia dokumentów, odmowy przekazania wymaganych danych, lub odmowy poświadczenia przekazanych danych i oświadczeń (§ 9 Rozporządzenia Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 kwietnia 2020 r. w sprawie rejestracji bezrobotnych i poszukujących pracy Dz. U. z 2020 r. poz. 667).

 

  • Ten rodzaj rejestracji nie wymaga wizyty w urzędzie

Do wniosku o dokonanie rejestracji dostępnego na stronie internetowej www.praca.gov.pl. konieczne jest załączenie wszystkich zeskanowanych dokumentów wymaganych do rejestracji. Wypełniony wniosek wraz z załącznikami należy podpisać bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu lub podpisem potwierdzonym profilem zaufanym ePUAP.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Adam Grabowski 27-05-2013 14:35
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: 27-05-2013
Ostatnia aktualizacja: Adam Grabowski 17-03-2022 10:25