Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Powiatowy Urząd Pracy w Policach
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

Dzienniki Ustaw bez numerów.

 

Od 1 stycznia 2012 r. akty prawne publikowane w dziennikach urzędowych wydawane są z zachowaniem kolejności pozycji w danym roku kalendarzowym, z pominięciem numeru dziennika. Oznacza to również zmiany w sposobie zapisu identyfikatorów aktów prawnych, czyli, inaczej mówiąc, miejsca publikacji.

 

Jest to skutek wejścia w życie ustawy z dnia 4 marca 2011 r. o zmianie ustawy o ogłaszaniu aktów normatywnych i niektórych innych aktów prawnych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. Nr 117, poz. 676). Wyjątkiem od tej reguły jest Monitor Polski B, w którym ustawodawca zachował kolejność numerów, pozycji i stron.

W efekcie również w Systemie Informacji Prawnej LEX oraz produktach marki ABC sposób prezentacji miejsca publikacji uległ zmianie. Przy prezentacji identyfikatora aktu opublikowanego po 1 stycznia 2012 r. we wszystkich miejscach w programie nie będzie prezentowany numer dziennika urzędowego. Tym samym przykładowy sposób prezentacji identyfikatora w programach będzie wyglądał następująco: Dz.U.2012.1. Ponadto w oknach dialogowych naszych programów: szukania po identyfikatorze oraz filtrów pole numeru jest nieaktywne przy podaniu roku, w którym nie występuje już numer.

Zmieniono również sposób prezentacji aktów na półce roczników SIP LEX i produktów marki ABC. Akty wydane po 1 stycznia 2012 r. zebrane są w pakiety o określonej liczbie pozycji. Modyfikacja ta ma ułatwić Użytkownikom pracę z naszymi programami i zapewnić szybki dostęp do poszukiwanego aktu prawnego.

 

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Dagmara Jasnowska 29-02-2012 14:57
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: 29-02-2012
Ostatnia aktualizacja: Wioletta Woźniak 22-04-2021 12:28